nowości...

ostatni raz

To ostatni post na starej domenie i dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o dwóch książkach, które pozwoliły mi zmienić życie.

 

Pierwsza „Bieganie i odchudzanie dla kobiet”

Jest to pozycja nie tylko dla aktywnych. Także dla początkujących, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu, zadbać o zdrowie i zainteresowało ich bieganie. Książka ta od podszewki opowiada o wszystkich aspektach biegu, zaczynając od przygotowań, przez technikę, po planowanie treningów. Książka zawiera opisy prawdziwych historii ludzi, którzy z pomocą biegania i diety zrzucili kilogramy, odzyskali siłę  zarówno tę fizyczną, jak i psychiczną, a przede wszystkim zachowali zdrowie na wiele lat.

Książka ma jasną, zieloną okładkę, w środku kryje czarno-białe strony, pisane wyraźnym drukiem i wiele ilustracji. Świetnie się ją czyta, autorzy fachowym okiem pokazują bieg. Wiem, że bieganie ma wielu przeciwników jak i zwolenników, ja od zawsze należałam do tej pierwszej grupy. Po przeczytaniu tej książki dokładnie zrozumiałam istotę tej aktywności i postanowiłam spróbować swoich sił. Przyznam się, że dobrze mi idzie.

 kljkll.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugą książką z księgarni internetowej sensus.pl jest „poradnik dla nastolatków”

 

Zawsze sceptycznie patrzyłam na takiego rodzaju publikacje, nie wierzyłam w rady, które przekazywali ich autorzy. Przeczytałam jednym tchem poradnik dla nastolatków i moje zdanie zmieniło się. Książka bardzo dobrze wyjaśnia i pozwala zrozumieć, trudną psychikę młodych ludzi. Dzięki niej możemy zanalizować osobowość, poznać swoją naturę. Dzięki kilku pytaniom określamy swój typ i szukamy zwierzęcia, które nas opisuje. W łatwy sposób poznajemy siebie, słabości i mocne strony, analizujemy nasze cechy i dowiadujemy się jak nad sobą pracować. Uczymy się rozumieć cały świat i nie tracić zapału do jego odkrywania. Dzięki tej książce poznajemy swoją naturę, psychikę, uczymy się pewności siebie i wiary.

Świetny prezent dla uczących się świata młodych ludzi, bardzo pomogła mi w wyborze szkoły  i zawodu.

 

Obie stoją teraz w honorowym miejscu w biblioteczce. Nie są to typowe powieści czy dramaty, są to książki które rozwijają nasze wnętrze i ciało. Pomagają zrozumieć samych siebie. Gorąco polecam!